KFG | Články & podcasty

Od Nuly k Úspechu
- Projekt Hamkač

Publikované dňa 23. apríla 2024

Profilový obrázok autora

Autor článku: Peter Kofega Koniar

Stánok Hamkač: Cesta od Prázdnej Strany k Ikonickému Brandingu - Príbeh Kreativity, Spolupráce a Úspechu.

Zobraziť celý brand manuál


Príbeh Vytvorenia Brandingu pre Street Food Stánok

Street food stánky sú miestom, kde sa stretáva chuť jedla s atmosférou ulice. No v obrovskom mori konkurencie, ako sa prebojiť na vrchol a zaujať svoje miesto? Táto úloha sa stala výzvou pre nás, keď sme sa rozhodli vytvoriť branding pre nový street food stánok, ktorý sa špecializuje na lahodné burgre, hot dogy, hranolky a ďalšie dobroty.

Proces výberu názvu

Ocitli sme sa bez názvu, nápadu či vízie, no s odhodlaním uspieť sme sa pustili do práce. Prvým krokom našej cesty bolo pochopiť náš trh. Dôkladne sme preskúmali preferencie našej cieľovej skupiny a identifikovali sme, čo by mohlo prilákať ich pozornosť.

S nasadením sme sa pustili do hľadania vhodného názvu pre nášho klienta. Po zbieraní a zhodnotení množstva návrhov sme sa rozhodli vziať osud do vlastných rúk a vykročili sme s anketou medzi potenciálnymi zákazníkmi. A výsledok? Vyhral Hamkač. Názov, ktorý okamžite vystihoval našu identitu a ponuku.

Zapojenie budúcich zákazníkov

S názvom v kapse sme sa mohli pustiť do vytvárania samotného brandingového obrazu. Vytvorili sme viacero návrhov loga, pričom sme sa snažili zachytiť esenciu našej ponuky. Ale nechceli sme byť slepí kritici sami pre seba. Opäť sme sa obrátili na verejnosť, aby nám pomohla vybrať to najlepšie. Ich spätná väzba a zapojenie do procesu nám pomohlo dotvoriť finálny dizajn.

A tak sme sa rozhodli, že naše logo bude zobrazovať hlavu kravy, čo perfektne symbolizuje naše hovädzie burgre. Celý proces vytvárania brandingového obrazu bol cestou plnou úskalí a rozhodnutí, no s každým krokom sme cítili, že sme bližšie k našej vízii.

Záverom

V tejto ceste sme spoznali, že tvorba značky nie je len o vytvorení vizuálneho obrazu, ale o budovaní príbehu, spojení s komunitou a neustálom raste. Hamkač nám ukázal, že aj keď začíname s malými kroky, so správnym nasmerovaním a oddanosťou môžeme dosiahnuť veľké veci. S hrdosťou a vďačnosťou pozorujeme, ako sa naša práca premieňa na úspech, a sme pripravení na všetky výzvy, ktoré nám budú prichádzať. Ďakujeme všetkým, ktorí nám v našej ceste pomohli, a sme plní očakávania, čo nás ešte čaká. Spolu s Hamkačom dúfame, že naša cesta bude pokračovať až za hranice, kde snívanie stretáva skutočnosť.

Zobraziť celý brand manuál